| Dannnniiii a întrebat:

Salut.
Sunt clasa a 10-a momentan, pe profill stiinte ale naturii, matematica-fizica. Dar nu sunt asa pasionat de latura asta, adica desi nu sunt asa rau la matematica, nu as dori sa am mult de a face cu ea in viitor. Ma pricep mult mai bine la materii precum romana, limbi straine, atp si materii ce necesita mai multa gandire.
Ce meserii as putea urma pe viitor si, implicit, facultati?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca, in acest moment, doresti sa-ti faci o idee asupra unei viitoare ocupatii profesionale, in functie de interesele si aptitudinile tale, cauta aici :http://www.go.ise.ro/

p.s. Profilul ales, real-stiinte ale naturii, nu-ti limiteaza optiunile precum profilul uman --- tine-te de el, invata! In viitorul apropiat, vei avea numai de castigat!

| ElenaSA a răspuns:

Da, site-ul indicat mai sus este util. Ai putea merge la consilierul scolar pentru indrumare.
Meserii potrivite: jurnalist, translator, avocat, judecator, asistent social, psiholog.