| Maiahshdj a întrebat:

Salut!
Sunt clasa a-8-a si nu prea ma descurc cu matematica, as vrea să-mi spuneți niște licee din București mai exact sector 6 de filologie si stiinte sociale care sa nu pună asa mare accent pe tocit.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la o scoală profesională, acolo nu se prea pune acccentul pe nimic. Se pare că ți s-ar potrivi

| SociopatuI a răspuns:

Du-te fiule la profesionala daca e grea matematica.
Tu macar iti dai interesul sa fi bun la mate sau ai materia cenusie limitata din fabrica?
Exista lectii gratis pe Youtube, ai optiunea de a face meditatii, teste online, etc. Trebuie doar sa-ti dai interesul. Daca in clasa a 8-a nu reusesti sa scoti un 5 la evaluarea nationala... esti sortit profesionalei sau mecanic electronist in liceu.

| greyyhatt111 a răspuns:

Pai tu vrei exact acolo unde se toceste mai mult... Ori pui burta pe carte din liceu, ori la vaci cu tine.