| AlexandruVlad432 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si pana luni trebuie sa ma gandesc daca dau teza la Geografie sau la Istorie. Voi la ce ati dat/dati? Argumentati!

7 răspunsuri:
| strictsecretboy a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as da la geografie deoarece la istorie trebuie sa retii multi ani si poate te-ai incurca dar la geografie studiezi Romania pe a 8 si poate o sa stii mai multe lucruri.Depinde daca tie iti place mai mult istoria si iti place sa inveti la istorie poti da teza la istorie, dar eu iti recomand sa dai la geografie.

| dracu14 a răspuns:

Istorie.fiind pasionat de istorie si avand deja 80%din cunostintele pentru teza numai am nevoie decat sa repet putin in dimineata dinaintea tezei

| AikkoxD a răspuns:

Clasa a 8-a? Cine îşi mai aminteşte?

Am dat la geografie, mi s-a părut mai uşoară. Urăsc istoria, am urât-o şi o voi urî mereu.

| Heizi a răspuns:

Depinde ce sti mai bine, dai la ce crezi ca esti mai bun ca sa ei calificativ mai bun.
Personal as fi dat la geografie ca imi place mai mult decat istoria, dar asta depinde de fiecare, de asta zic, gandeste-te la ce esti tu mai bun, la ce ai notele mai bune, inveti mai usor.

| nessayaR a răspuns:

Eu am dat la geografie.E mult mai usor, adica asa mi s-a parut mie si nu ai nici mult de invatat fata de istorie la care trebuie sa retii o multime de ani.Acum tu o sa dai la ce crezi ca esti mai bine pregatit.

| Warhead a răspuns:

Şi eu tot aceeaşi dilemă am avut acum ceva timp, dar am ales istoria. De ce?
Pentru că îmi place, pentru că e istoria României şi e destul de interesantă şi am o profesoară care predă foarte bine. La geografie, mai mult am învăţat pentru notă şi ca să îmi măresc media generală, ştiind că a doua zi o să uit toţi munţii şi toate altitudinile. Dai la ce îţi place şi la ce te descurci mai bine.

| AlexandruVlad432 explică:

Multumesc tuturor pentru opinii! happy