| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a, si vreau sa plec la medicina dupa clasa a 9-a. Pe ce obiecte ar trebui sa ma bazez mai tare?

Răspuns Câştigător
| NightCrowler a răspuns:

Prietene intai termina liceul. Daca vrei sa intri la medicina(eu is in primul an) atunci ar trebui sa mergi la un profil de liceu de biologie-chimie te ajuta foarte mult chimia mai ales din clasele a 10 si a 11-a si biologia la fel tot de a 10 si a 11-a. Asa ca trage tare in liceu daca vreisa devii medic. Bafta ce sa iti spun.

3 răspunsuri:
| YumixCupcake a răspuns:

Poi. cand intri in a 9-a te duci la Profil real : stiinte ale naturii.
Te bazezi pe chimie, biologie si fizica.
Bafta!

| KatyB a răspuns:

Bio-chimie

| cathy_3606 a răspuns:

In primul rand la medicina nu poti "sa pleci dupa clasa a9`a". Pentru a urma aceasta facultate ti-ar fi de ajutor profilul stiinte ale naturii. De obicei nu conteaza profilul dar dac te duci la un profil uman o sa ai de invatat mult mai mult pentru admitere. Sper ca te-am lamurit (: