| Misu1997 a întrebat:

Sunt clasa a 8a si as dori sa aflu in ce liceu/profil sa ma indrept. Locuiesc in Voluntari, langa Bucuresti.
Imi place mai mult matematica decat romana, ceea ce arata si notele melehappy. Eu vroiam sa intru la mate-info, dar cand am auzit ca la filologie poti iesi avocat, procuror, notar, politist m-am razgandit.

Cel mai bun raspuns, funda!

Răspuns Câştigător
| 0andreea1 a răspuns:

Nu stiu ce licee sunt in orasul tau dar poti sa te axezi si pe stiinte,se bazeaza mult pe matematica, fizica, chimie si biologie.La filologie este mai multa romanaworried.Si oricum nu conteaza ce liceu faci ca oricum trebuie neaparat sa faci facultate ca sa iesi ce vrei.