| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Sunt clasa a 9 a la profilul filologie.Imi place profilul insa pe viitor imi doresc sa lucrez in comert gen manager sau director. Dupa liceu vreau sa fac FEEA(facultate legata de buget/comert etc.)Mie frica ca neurmand un liceu pe acea specializare o sa raman in urma la facultate si o am restante(sora mea face aceasta facultate si ma gandesc ca poate o sa ma ajute).Ce sa fac? o sa imi fie foarte greu la facultate? ceva sfaturi?
P.Stonguee aceasta ramura vreau sa lucrez, imi place domeniul si nu vreau sa aud de alte specializari.
Scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

E magic. Toti ne visam sefi. Da' cam putini sint dispusi sa inceapa cu munca de jos...
P.S. O sa ramii in anul intii cu matematicile aproape garantat. Da' nu te omoara restantele. Studentul fara restante nu se cheama student.

1 răspuns:
| kitykity a răspuns:

Studentul fara restante nu se cheama student. Ar trebui sa faci ca sora ta care face aceasta facultate. E bine fiindca te gandesti la viitorul tau si este unul bun.