| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a IX-a. Daca sunt la profil economic, daca vreau sa intru la facultate de informatica imi va trebui doar media de la bac sau va trebui sa mai dau ceva test in plus?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu conteaza la ce profil esti, si oricum esti in clasa a 9-a. Pana in a 12-a o sa iti mai schimbi dorintele de... zeci de ori big grin

Dar revenind, daca chiar la informatica vrei, din ce stiu eu se intra doar pe media de la bac. DAR asta difera de la facultate la facultate. La unele "de prestigiu" mai dai si examen de admitere.

Intrii pe site-ul facultatii unde vrei sa dai si te uiti acolo la sectiunea "Admitere".

| MarioADV a răspuns (pentru DoarBogdan):

Saru-mana mane, baiat tare de treaba.

| DoarBogdan a răspuns (pentru MarioADV):

Oricand. Dar asta nu este mare lucru. O sa vezi. Esti doar in clasa a 9-a. Distreaza-te, invata, copilarestewinking

Ai timp dupa sa te informezi si sa iti bati capul cu facultatea. Mai ales de informatica. Si te provoc sa vrei mai mult, ca automatica si calculatoarele de exemplu.

Bafta sa ai!

4 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Depinde de institutia la care mergi

| MarioADV a răspuns:

Daca sunt la profil economic si vreau*