| DDUCKX a întrebat:

Sunt clasa a11a profilul meu este stiinte naturale cu bilingv franceza. Intrebarea mea este anul urmator cand dau "bacul" este obligatoriu echivalarea probei de limba straina la bac in limba franceza sau pot si cu limba engleza?

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Poti sa dai proba la bacalaureat la orice limba straina studiata in liceu. Chiar daca ai avut bilingv/intensiv o anumita limba, nu esti obligat sa o alegi pe aceea la bacalaureat. Poti sa echivalezi, de asemenea, ce proba vrei tu (franceza/engleza).

| Adry05 a răspuns:

Poti sa dai la orice limba studiata.