| aLexG1 a întrebat:

Salut sunt clasa VIII si as vrea sa va intreb daca se poate intra la liceu cu medii de 5 sau 6 si daca da cam la ce profile? Ms

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate happy

DEPINDE din ce localitate eşti ( sau în ce localitate vrei să te înscrii )!
Eventual, precizează localitatea, apoi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune.

| aLexG1 explică (pentru bursuc001):

Filiasi judetul Dolj

| bursuc001 a răspuns (pentru aLexG1):

Vezi liceele şi mediile de admitere la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?county_id=18&city_id=3361

| RB26DETT a răspuns:

La orice profil poti intra, probabil ai vrut sa intrebi la ce licee! Uita-te la liceele din zona ta sa vezi cu ce medie se intra!