| FlorentinAlexandru a întrebat:

Salut, sunt elev in clasa a 8-a si parintii imi spun ca trebuie sa devin avocat sau ceva de genul, dar nu prea ma pricep la mate, fizica si chimie, asa ca avocatul nu pare ca trebuie sa stie 2+2=4,nici nu stiu la ce liceu sa dau, daca termin un liceu oare care pot da la drept dupa? Sau trebuie sa termin un liceu/profil specific si ce trebuie sa stiu cel mai bine, ma refer la materii

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a urma dreptul este bine sa urmezi la liceu un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere si putin chiar in facultate.