| golem2345543 a întrebat:

Salut. Sunt in clasa 10 sem 1 si as vrea sa ma mut în I.L Caragiale (cel din București) in sem 2 pe același profil (adica fara examen de diferente sau ceva de genu). Media este de 9.49 iar eu am 2 întrebări: 1. Dacă am media putin mai mare pot fi admis? 2. Este adevărat ca în liceul asta trebuie sa dai spaga (stie toată lumea ca e un liceu de fițe) cum am auzit? Adica se promovează transfere pe mita? Sper ca ma pot muta si fără mita. Dacă sunteți sau ati fost in el imi puteți da un sfat despre directoare sau secretara, adica cum sunt de fel, cum sa ma comport cand ma duc sa depun transferul, ce sa fac sa le intru in gratie sa fiu admis?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă la sfârșitul anului școlar, nu acum

| ywar a răspuns:

Eu sunt absolvent de Caragiale, dar cu foarte multi ani in urma. Era un liceu cu renume, dar cu timpul actul de invatamant s-a dus vertical in jos. Daca vrei sa inveti, poti invata oriunde.