| George48048 a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a si limba moderna 2 e germana.Pot sa ma transfer la franceza?

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Salut, bineinteles ca poti. adica eu asa am stiut ca normal poti dar era de pe clasa a 9-a. eu cred si ca de pe a 10-a, dar daca te transferi la franceza o sa-ti fie foarte greu... are cea mai grea gramatica din Europa (asta e parerea mea). Eu am stat 1 an in Franta la Marseille, am inceput s-o vorbesc dar in scris sunt praf. cica in aproximativ 3 ani scrii tot corect si nu stiu ce. Oricum, bafta si sper ca te-am ajutat, funda?; )