| Eve94 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 a si sunt vai de steaua mea. Habar n am ce sa fac in legatura cu admiterea la facultate.
As dori sa merg la Cluj (m-am speriat de Bucuresti cand am fost acolo) sa urmez o facultate de limbi straine.
Nu am mai apucat sa dau cambridge ul din cauza pandemiei.
In liceu am facut franceza, dar stiu sa spun numai "Bonjour!"(glm)
In schimb, am participat la un curs de germana timp de un an la un centru si mi s-a parut chiar ok.
As vrea la facultate sa incerc neaparat japoneza.
Help!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi dacă poți lua japoneză începător chiar te sfătuiesc, faci treabă cu ea. Am o cunoștință care a terminat limbi străine la Cluj și n-a fost prea încântată, dar nu mi-a dat prea multe detalii. Dar față de București mai degrabă recomand Cluj.

| PsyhoChild a răspuns:

Pai și ce vrei să-ți facem? Dacă simti ca nu ești în stare ori stai pe banca un an și inveti pentru admitere ori dai la facultăți ce nu necesită admitere

| al0o0o0 a răspuns:

Intereseaza-te foarte bine de facultatea la care vrei sa mergi intai.Al doilea pas este sa-ti gasesti increderea in tine si inspiratia si determinarea de a invata si de a intra acolo.Mai apoi, tot ce ai de facut este sa inveti. Poate nu vei reusi din prima, dar cu siguranta cu mai multa munca in anii ce urmeaza vei reusi