| velocyous a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si sunt cam indecis in legatura cu liceul.
As vrea sa ma duc pe profil matematica-informatica, ma pricep foarte bine la fizica si chimie, la informatica hmm... nu am facut informatica in generala dar ma pricep la calculatoare, sa umblu in c++, etc. In schimb, nu ma pricep la matematica (bine, cat de cat, am media 7. )

Credeti ca ar trebui sa urmez acest profil?

PS: recunosc ca la matematica nu prea-mi dau silinta, adica iau nota 7 pe ceea ce retin in clasa, pentru ca acasa fac temele din sila la toate materiile. cred ca daca as invata la matematica o ora pe zi as putea face fata la matematica!

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Da, daca faceti tot libajul C la liceu iti va fi usor si te vei descurca. Ca sa inchei in liceu cu 7 va trebui sa inveti ceva mai mult, dar eu cred ca te vei descurca. Daca iti merge mintea la programare si intelegi informatica si fizica nu-ti fa probleme in privinta matematicii. Si e mai bine sa mergi pe un profil mai greu de unde ai mai multe variante pentru facultate.

2 răspunsuri:
| alinutateiubesc a răspuns:

Da.ar fi ok sa mergi pe aceasta ramura. Eu asta te sfatuiesc. Daca iti place, urmeaza acel profil chiar daca trebuie sa iti dai putin mai mult silinta la matematica, sunt sigura ca o sa te descurci :*

| schoolgirl a răspuns:

Eu sunt la profil de mate info si eu nu ma descurc deloc cu matematica adică în examen am luat3.50 si totusi fac fața eu iti propun sa te duci