| sergiu_9343 a întrebat:

Sunt in clasa a-xi-a mate-info si vreau sa dau mai departe la academia militara ce parere aveti, ce sanse am?

2 răspunsuri:
| Weyland a răspuns:

Academia Militară este destul de strictă în ceea ce priveşte studiile. Îţi trebuie nu numai o medie mare, dar şi un grad de inteligenţă cu mult peste mediu.

De asemenea, va trebui să dai şi probele fizice, apoi vei avea o perioadă de instrucţie militară.

| Byana a răspuns:

Ai sanse si inca mari, te ajuta foarte mult profilul pentru ca ai multe ore de matematica si mai ales ca este M1, iar admiterea la Academia Militara ca la orice alta academie din tara se da si la matematica si te va ajuta, nu doar la admitere ci si pe intregul parcurs al studiilor.