| ShacPaul a întrebat:

Salut, sunt interesat de psihologie dar nu sunt interesat de facultate. Se poate lua licență învățând singur?

16 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Evident ca poti. E plin de oameni licentiati in medicina, astronomie si economie pe Facebook. Singura problema e ca o sa fii singurul care recunoaste diploma aia dar cui ii pasa.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric asa ceva nu se poate!

Ori inveti doar pentru pura ta placere, dar nu-ti da nimeni licenta, ori mergi la fcultate si studiezi, iar la terminarea ei sustii examenul de licenta, asa cum este normal si legal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Licenta se ia urmand cursurile unei facultati

| sierra1 a răspuns:

Dacă-ți tipărești tu singur o diplomă, sigur se poate!

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Se numește falsificare de documente oficiale, caz penal.

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu, nu e fals, e absolut originală, eliberată și tipărită de domnia sa, absolventul de acasă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cursuri NPL găsești pe net. Apoi poți să practici psihologie modernă cu diplomă de absolvire.

| RoCkKiD a răspuns (pentru sadrian46):

La fel cum se gasesc si cursuri de citit in zat. Avantajul e ca e la fel de bun ca NLP la un pret mult mai mic.

| Catrice a răspuns:

Îți poți deschide cabinet de spiritism și fără licentahee hee

| johnnny123 a răspuns:

Ți-o poți acorda singur...
Singura problemă este că vei fi singurul care o recunoaște.

| Lioana a răspuns:

Poti invata psihologie de unul singur daca vrei sa o faci doar pentru cultura ta generala.
Licenta se poate obtine doar dupa absolvirea facultatii.
Daca nu iti place sa mergi la cursuri cauta o facultate care se poate face fara frecventa. Adica sa mergi doar la examene la fiecare sfarsit de semestru.

| ReddY25 a răspuns:

0 șanse mane

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa parcurgi cursurile facultății ca sa obții licența.

| haileewatson a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea in Romania e o pierdere de timp si de bani, incearca sa urmezi cursuri de calificare in domeniul psihologie. De preferat unele recunoscute la nivel de UE incat sa poti profesa oriunde doresti sa te muti in viitor fara a fi nevoit sa urmezi alta facultate sau alte cursuri.

| Nicolae05 a răspuns:

Trebuie sa urmezi o facultate cu sau fara frecventa