| steluțunou a întrebat:

Salut, sunt la final de postliceală( sanitară ) și mi s-a cam acumulat materia. Aveți vreo metodă de a acumula eficient informația? Momentan citesc câte o carte pe săptămână (sau mai mult) din cele de nursing ca mai apoi să aflu de la coordonatoarea mea că sunt tehnici care nici nu se mai aplică astăzi (dar noi trebuie să le știm). După care le voi relua după ce le termin de citit. Este bună această metodă?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Numai citind nu intră știința în cap. Ai nevoie să o înțelegi logic.