| Anderi0102 a întrebat:

Salut, sunt la profesionala și m-am gândit să dau bacalaureatul și că să îl dau mă transfer in a XI- a la liceu zi și întrebarea mea este, dacă termin profesionala, termin liceu zi apoi iau bacalaureatul pe diploma scrie că am făcut 3 clase de profesionala și 2 liceu zi sau nu și scrie doar că am absolvit liceul? (Pentru Jandarmerie)

Răspuns Câştigător
| gdsjdpUAS a răspuns:

Pe diploma de bac scrie examen bacalaureat, ca ai trecut examenul și notele obținute! Nu scrie clasele. Pe lângă asta mai Primești diploma de absolvire zece clase și una de absolvire 12 clase pe care probabil va fi trecut liceul la care ai făcut. Dar nu te afectează cu nimic. Dar in principiu nu! Pe diploma pe care o folosești cel mai des, adică cea cu notele, nu scrie!
SUCCES, și e o alegere bună ceea ce faci!

| Anderi0102 explică (pentru gdsjdpUAS):

Mersi mult pentru răspuns, m-ai scutit de mult stres?

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru Anderi0102):

Cu mare drag!