| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la un liceu economic in care dupa clasa a 10-a, in functie de mediile de admitere in clasa a 11 a, elevii cu cele mai slabe medii de admitere sunt mutati intr o clasa cu profil administrativ. Anul acesta clasa mea a fost cea cu mediile cele mai slabe. Colegii mei si cu mine am dori ca, clasa noastra sa se reuneasca, adica cei cu mediile mari care au fost imprastiati la alte clase sa se reintoarca. Este posibil? P.S la finalul clasei a 10 a am semnat ca am dorim sa ramanem pe profil economic. Se mai poate face ceva?

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

E ilogic ce spui. Conducerea face fals in acte de va muta cum vrea in clase. Daca tu nu semnezi nicio hartie ei nu au voie sa te treaca de la un profil la altul. Esti la profil economic si ramai acolo chiar daca ai media cea mai mica din clasa, daca tu nu faci cerere sa te muti la alt profil ei nu au voie. Va duceti la inspectorat daca va muta fara aprobarea voastra. Nu e normal sa va mute.

| ZeWhite a răspuns (pentru sweetys):

La finalul clasei a 10 a ne au dat o fisa in care trebuia sa bifam ce profil vrem. Cred ca toti din liceu au bifat ca vor sa continue pe economie insa cele mai mici medii au ajuns la clasa de adimistratie fie ca au vrut fie ca nu

| ZeWhite a răspuns (pentru ZeWhite):

Nu cred ca e ilegal pentru ca fac asta de ani de zile, cineva de la conducere tot ar fi observat

| ZeWhite a răspuns (pentru sweetys):

Si ilegal nu cred ca este pentru ca mutarea asta se face de mult timp.