| UsernameAdi a întrebat:

Salut, sunt la UPB anul 1 si din motive personale nu am ajuns mai deloc la o materie. Presupunand ca am numarul necesar de credite(35), voi avea posibilitatea sa refac materia in urmatorii ani sau va trebuie sa repet anul asta?

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ai numarul de credite nu conteaza ca ai restanta la o materie.
Daca nu ai adunat niciun punct la materia aia si nu poti da examen, daca profesorul e dragut poate te lasa sa dai in toamna. Daca nu, refaci materia la anul si te duci la tot ce tine de materia aia adica curs, laborator, seminar, colocviu, examen etc.
Si stai linistit ca de obicei cei de la UPB nu prea lasa repetenti in anul 1 pentru ca ei stiu ca nu o sa vrea nimeni sa repete anul 1 si mai degraba se lasa de facultate si se duc la alta, asa ca sumt indulgenti si s-ar putea sa te lase sa treci si cu mai putin de 35 credite (daca mai ai si alte restante)