| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Sunt pe profil economic și iar din Septembrie sunt clasa a XII. Doresc sa știu dacă materia de bac de la matematica, pentru profilul meu, este diferită fata de cea de la un liceul teoretic spre exemplu la un profil de Științe ale naturii, Referindu-ma la gradul de dificultate, M2 etc.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Ana1687 a răspuns:

Buna, materia de bac de la tehnologic este aceeasi cu cea de la teoretic, real, mai exact stiinte ale naturi (m2), cum ai zis si tu, dar, chiar daca materia de la economic este aceeasi cu cea de la stiinte ale naturii, subiectul tau de bac va fi mai usor comparativ cu al lor deoarece primesc acelasi tip de exercitii din aceleasi lectii doar ca ale lor au un grad mai ridicat de dificultate (deci si pe parcursul anilor faci o matematica mai usoara).

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este diferita, fiindca liceele teoretice au grad de matamatica mult mai usoara fata cei de la profil economic sau mate-fizica, fiind vorba de specificul profilului, adica mult mai avansati si cu grad mai mare de dificultate.