| AdrianPetru98 a întrebat:

Știe cineva când se plătesc restanțele? Adică eu acum sunt în Anul 2 de facultate, dar am o restanță din Anul 1 și nu știu când și unde să o plătesc...

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu stiu de ce va e frica asa tare de secretariat, ala e primul loc unde ar trebui sa mergi pentru ORICE nelamurire. Nu stiu la ce facultate esti tu, fiecare facultate are regulile ei, dar iti spun cum e la Politehnica, ca acolo stiu sigur. Restantele le poti plati oricand vrei tu de la inceperea anului scolar si pana in ziua examenului (adica sa ai deja chitanta la examen). Studentii se duc la secretariat, secretara le da o hartie pe care scrie cat au de platit (dispozitie de plata), apoi se duc la casierie (care este la rectorat) si platesc iar nenea ala le da o chitanta, apoi se duc din nou la secretariat si isi iau chitanta pentru examen/examene.

1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Mergi si intreaba la secretariat