| anonim_4396 a întrebat:

Salut, tocmai am trecut clasa a 10(X), si vreau sa ma mut de la liceu la care sunt la alt liceu pe alt profil.Din cate stiu merge doar dupa sfarsitu primului semestru, cam ce ar trebui sa fac pentru transfer? Astept raspunsuri va rog mult happy

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Puteai sate transferi dupa terminarea clasei a 9-a ...acum poti numai dupa sfarsitul primului semestru sad

| yooocosti a răspuns (pentru pwp):

Este bine si asa decat de loc. laughing oricum va multumesc pentru raspunsuri happy

| KillerBunny1500 a răspuns:

Din cate stiam eu, in primul rand trebuie sa ai mediile in cat sa te primeasca liceul. La sfarsitul primului semestru mergi la liceu si intrebi la secretariat daca s-ar putea un transfer cu mediile pe care le-ai obtinut. Liceul iti da un test sa vada daca ai face fata liceului respectiv, iar daca treci, te primeste. Si eu vreau sa ma transfer si am auzit ca asa se face. Sper ca te-am ajutat.

| yooocosti a răspuns (pentru KillerBunny1500):

Un fost coleg din generala, care la liceu a fost in clasa cu mine s-a transferat la sfarsitu clasei a 9 la liceul la care vreau sa ma transfer si nu a dat nici-o diferenta, doar a facut cerere de transfer, iar acum este la liceul respectiv, iar profilele sunt aceleasi doar ca vreau sa ma transfer de la un liceu la altul dar acelasi profil. happy