| Wex09 a întrebat:

Salut! Tocmai ce am absolvit clasa a 12 a cu o medie de bac bunicica, 8.25 si am ajuns in punctul ala in care ma intreb, "ce fac acum?" As vrea sa merg spre universitatea din Craiova, si as avea de ales dintre inginerie electrica, sau automatica pe specializatea telecomunicatii, si as fi foarte curios daca s-ar putea gasi locuri de munca dupa si cam cat de greu si usor ar fi, sunt dispus sa ma chinui pe tot parcursul facultatii atata timp cat stiu ca se va merita, chiar am nevoie de mult ajutor in legatura cu universitatea din Craiova si acele doua facultati, vreau sa adaug inca ceva, daca examenul cambridge m ar putea ajuta in acest domeniu, ce ar trebui sa aleg? Chiar sunt pierdut, sper ca nu sunt singurul blocat in aceasta bifurcatie de drumuri, chiar nu vreau sa mi pierd viata facand vreo facultatea care nu m-ar ajuta cu nimic

1 răspuns:
| LisaJulie a răspuns:

Mergi spre automatica deoarece asta se cauta, vei avea mult de munca dar apoi daca esti bun si te pricep iti vei gasi usor un loc de munca! Examenul Cambridge e destul de greu dar te ajuta mult la CV! Bafta!