| andreiii7 a întrebat:

Salut! Tocmai ce m-am inscris la distanta la Facultatea de Economie si Afaceri, specializare management si deja pot spune ca regret. Vad tot felul de pareri ca e degeaba facultatea ca nu iti aduce niciun job si chestii de genul, deja am semnal contractul si trebuie sa platesc 4000 Ron pe an laughing) ca parere aveti? merita sa termin asa ceva sau sa renunt si sa dau la drept, la sport? vreau ceva lejer.

1 răspuns:
| Andrei0410 a răspuns:

Nu e totul despre sa fie lejer. Ca degeaba e lejera facultatea, daca după cand trebuie sa lucrezi in domeniul ala, urăști fiecare zi de munca. Facultatea la care ești pare ok. Poate era nefolositoare daca era doar de management sau afaceri, dar daca are si partea de economie, ai sanse dupa sa gasesti loc de munca mai serios (de economist). Nu stiu exact programa facultatii, dar atat timp cat treci prin mai multe domenii, niste finante, niste fiscalitate poate chiar si niste contabilitate, macar dupa o sa ai niste notiuni de baza. Oricum, la locul de munca ii intereseaza doar sa stii cate ceva, ca de obicei oricum te pregatesc si ei. Eu zic sa faci macar anul 1 si dupa, daca chiar nu iti place, poti sa incerci si alta facultate. Bafta!