| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta o sa fie o intrebare directa. Care profil este mai bun intre un profil uman sau un profofil tehnic, si de ce. Multumesc si astept raspunsurile voastre happy, cel mai bun raspuns o sa ia funda! happy PS: Scuze daca nu am selectat categoria corecta.

Răspuns Câştigător
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, pai ideea este urmatoare, nu exista un profil mai bun ca altul, aici conteaza la ce te pricepi, ce iti doresti, ce te pasioneaza, nu poti sa spui ca mate/info e mai bun ca profilul de arte plastice pentru ca nu compari doua masini sau alte obiecte, aici alegi ce vrei sa inveti sa faci.
Sper ca ai inteles si te-am ajutat cu drag.
Sa ai o zi placuta!

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

E ca si cum ai intreba care culoare e mai frunoasa, albastrul sau rosul?

| AC4S4 a răspuns:

Profilul Tehnic sau Resurse naturale si protectia mediului. De acolo inveti ceva, o meserie, faci matematica, fizica, chimie... materii importante, in masura mai mica decat la Real.Ai sanse mai mari sa dai la o facultate din care sa iesi ceva. De la profil uman inveti literatura, limbi, istorie, care nu te vor ajuta cu nimic.

| Daniellllll1 a răspuns:

Profilul mai bun e ala care-ti place tie mai mult. Bafta!

| Andreeasps a răspuns:

Ar fi mai bine la Uman zic eu.