| Kutkut a întrebat:

Ajutați-ma va rog frumos!
Sunt la liceu in clasa a 9 pe profil economic, dupa liceu vreau sa merg pe It si nu stiu daca merita sau nu.
Dați-mi un sfat va rog! Ce ar trebui să fac? Dacă voi merge îmi va fi foarte greu?
Mulțumesc mult!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca esti 100% covins ca vrei sa mergi pe IT muta-te la mate-info cu info intensiv eventual daca exista. Ea ca facultata e buna si se cauta doar ca e greu de intrat mai ales de la profil economic

| ionutandrei2003 a răspuns:

Dupa mine, daca esti la profil economic trebuie sa studiezi foarte mult si individual pentru a fi in domeniul IT, pentru ca sunt licee specializate mate-info.

| Kutkut explică:

Mulțumesc de sfaturi!