| c0sminellu a întrebat:

Salut,TPU,am 14 ani, si nu am chef niciodata sa invat,stau foarte mult la pc, imi ziceti si mie ca sa fac ca sa imi vina chef de invatat? P.S.ma numesc Cosmin

6 răspunsuri:
| haryH a răspuns:

Pur si simplu trebuie sa le spui parintilor sa iti ia cablul de alimentare, telefonul, TV si sa vezi cum este... daca nu iti place nu stiu ce sa iti zic...

| AnaRadu a răspuns:

Heii. Nu trebuie sa tocesti trebuie sa inveti atat cat poti si totusi daca ai 14 ani sigur esti clasa a 8 a. Este ultimul an si trebuie sa fii constient de ceea ce urmeaza dupa, liceul alta mancare de peste. Pune mana pe carte daca nu vrei sa ajungi intr-un liceu in care se fumeaza, se bea alcool, injuri profesorii si faci ore si exercitii pe care le faci la clasa a 7 a. Exista si astfel de licee pentru ca pur si simplu unii nu stiu nici macar atat dar altii pur si simplu nu pot. Invata pentru ca este viitorul tau in joc. Daca vrei o viata buna fii constient ca trebuie sa inveti si lasa pc si tel si tv, pentru ca la pc te poti juca si mai tarziu nu neaparat in clasa a 8a. Fa-ti un program sa stii exact ce ai de facut! Sper ca ti-ai deschis ochii! happy

| onasis1961 a răspuns:

DAcă stai pe PC nu-ţi va veni chef nicio dată. Poate să te stimuleze părinţii cu cadouri sau o chelfăneală.

| trapcity a răspuns:

Cosmin,poti sa incerci sa inchizi PC-ul si sa citesti o carte. P.S: varul meu are tot 14 ani, tot cosmin il cheama si nu prea invata laughing

| HueyFreeman a răspuns:

Daca nu te apuci n-o sa ai chef.

| Gabriel_Catalin_1998 a răspuns:

Pofta trece gatind dar tot pofta vine mancand. De aici intelegi ce vrei tu happy