| Confucius a întrebat:

am auzit de la mai multe persoane de proiectele Erasmus+ care ofera schimburi de experiente in diferite tari pentru elevi, as vreau si eu sa particip dar nu stiu de unde sa incep si care sunt conditiile.
La ei pe site nu am putut sa gasesc nimic care sa ma ajute.
Este cineva care a fost implicat in proiecte cu aceasta agentie sau care este mai bine informat?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intrii in programul de mobilitate pentru elevi numai daca scoala la care inveti a fost selectata pentru acest program.

| Confucius explică (pentru alessia5158):

Am inteles, la asta ma gandeam si eu multumesc pentru raspuns happy

| alessia5158 a răspuns (pentru Confucius):

Cu placere!
Pentru 2016, gasesti enumerate cele 8 unitati scolare care au depus proiecte :http://www.erasmusplus.ro/......0KA109.pdf