| iDoNotKnowWhoiAm a întrebat:

Am nevoie de niste informatii. Eu sunt in clasa a 11-a, am facut o prostie cu ceva timp in urma si as vrea sa stiu daca se mai poate remedia. In clasa a 9-a, cand am inceput liceul, eram in clasa 9F. In clasa a 10, un coleg de camera (eu stau la caminul liceului, nedorind sa fac naveta), din a 10 D, mi-a spus sa ma mut la ei deoarece proful de mate si profa de engleza sunt mai buni si alte cacaturi. (eu aveam o problema cu profa de mate si cea de engleza de la F). In cele din urma, in al doilea semestru din clasa a 10-a m-am mutat la D. Acum ca sunt a 11-a, realizez ca am facut o greseala, deoarece am inceput sa chiulesc cu acest coleg al meu si am note mici, in comparatie cu cele pe care le aveam la F. Nu imi mai dau interesul pentru ore si scoala in general, comportament imprumutat de la colegul in cauza. Acum, in clasa a 11-a realizez ca mutarea din clasa in care am fost repartizat, a fost o greseala. Intrebarea mea este: Daca as vrea sa ma transfer inapoi la prima mea clasa, adica la F, as mai putea? Chiar ma macina gandul asta si am nevoie de ajutor. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Vickyy a răspuns:

Teoretic, da, te poti transfera. La finalul semestrului trebuie sa mergi la secretariat, sa completezi o cerere de transfer. Decizia aprobarii sau respingerii cererii tale se va discuta in consiliul de administratie al liceului, lucru care ti se va comunica ulterior. In rest da, este dreptul tau sa te poti transfera.

| SLexuS a răspuns:

Da poți dar foarte greu așa mi sa întâmplat și mie de la a 9 B m-am mutat la A dar la A am avut probleme și mama mutat la București dar foarte greu