| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de puţine îndrumări dacă se poate.
Începând de pe 15 sau 16 Iulie am tot avut noroc să găsesc cărţi foarte bune, pe care le-am citit foarte repede.Acum mă pregătesc de încă 2 cărţi, pe care sunt sigură că o să le epuizez la fel de uşor cum am făcut şi cu celelalte.Problemă e că dacă termin cărţile astea nu prea mai ştiu ce să citesc. Mă gândeam la Scaramouche the Kingmaker de Sabatini, pentru că de abia am terminat Scaramouche, dar nu ştiu dacă se găseşte în librării.Tot la fel de bine mă gândeam la cărţile lui Dumas, însă ştiu că a scris mult şi nu am idee cât de bune sunt toate.
Prin urmare aş avea 3 întrebări scurte:
1.Scaramouche the Kingmaker de Rafael Sabatini se mai găseşte în librării?[Apropo, titlul în romană cum vine?].
2. Există vreo continuare a cărţii Regina Margot [Tot de Dumas] sau măcar o carte care să aibă aceleaşi sau măcar câteva dintre personajele cărţii?
3.Care ar fi cele mai bune cărţi ale lui Dumas? [Înafară de Laleaua neagră, Cei trei muschetari, După 20 de ani, Vicontele de Bragelone, Contele de Monte-Cristo, Regina Margot, Cele două Diane şi Cei patruzeci şi cinci].
Mulţumesc anticipat pentru orice efort depus!

2 răspunsuri:
| myxolaryy a răspuns:

Nu pot sa te te ajut dar zi-mi si mie plsss de unde ai cumparat regina margot si daca se gaseste in bucuresti pentru ca eu am tot cautat aici in iasi suceava si acum trebuie sa plec in buc. daca stii ajuta-ma plss

| UnleashedPsycho a răspuns:

@miruna99
Eu o aveam de mult timp în casă.În Bucureşti nu ştiu, eu sunt din Moldova.Ar trebui să fie acolo pe la librării, în Mall, e totuşi oraş mare.
Ceau!