| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutor. la Evaluarea Nationala la matematica la punctul 3 de la subiectul II, atunci cand am facut acel tabel pentru gasirea coordonatelor punctelor
x 0 3 pe 2
f(x) 3 0
intre coloanele astea am tras linie cu creionul, pentru ca intotdeauna am facut asa la clasa.
intrebarea mea este : se poate considera semn si sa-mi anuleze lucrarea?
va rog frumos ajutati-ma, sunt disperata, nici azi noapte nu am putut dormi din cauza lucrului acesta.
multumesc anticipat!
funda!

Răspuns Câştigător
| whiteapple a răspuns:

Stai linistita, nu se considera semn. Stiu ca se face mult tam tam cu semnele de pe foile de examene, dar asta ca sa nu faceti alte stelute, inimi si mai stiu eu ce prostii. poti sa dormi linistita si bafta la alesul liceului! happy

| anapatras a răspuns (pentru whiteapple):

Iti multumesc din suflet pentru raspuns!
eram extrem de speriata din cauza aceasta.

| Ynnh a răspuns (pentru anapatras):

Nu, nu se consideră semn. În fond, mulţi fac aşa la clasă iar profesorii nu sunt chiar atât de inconştienţi să considere a fi semn. Cred că nici nu şi-au dat seama.
Nu te mai stresa atât, te oboseşti degeaba happy.

| anapatras a răspuns (pentru Ynnh):

Multumesc mult pentru raspuns!
m-am mai linistit acum.
si intr-adevar, chiar m-am obosit, azi noapte un ochi n-am inchis pentru ca ma gandeam ca imi va fi anulata lucrarea.

| ema970 a răspuns (pentru anapatras):

Esti prea cu sufletul la gura...ai intrebat de 10 ori, nu se considera semn stai linistita