| Ioana37336632788 a întrebat:

am o dilema si vreau sa va cer si voua parerealaughing Eu sunt pe locul 1050/4300 din oras la media de la evaluarea nationala. Am media 8.10 (cu tot cu clasele 5-8). Prefer sa merg pe filologie insa mi-am pus aproape toate liceele relativ bune din oras, ultimul liceu de pe lista fiind cu media 7.53, deci am trécut 18 specializari de la diferite licee pe lista care au in total 513 locuri. Mediile au crescut in orasul meu, si vreau sa va intreb daca credeti ca am sanse sa intru la unul din cele 513 locuri pe care mi le-am calculat, daca din ceilalti elevi ii excludem pe cei care merg pe mate info, pe maghiari si pe cei de la scolile vocationale. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Media a fost 7.53. S-ar putea sa creasca mediile anul asta, dar cu foarte putin. As spune maxim 15 sutimi. Deci, ai sanse sa intri la acel liceu sau chiar la unul mai bun.

| MiaaSd a răspuns (pentru AC4S4):

Nu vreau sa creasca cu mai mult de 3 sutimi crying(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sanse sa intri dar nu la primele licee alese cu siguranta de la jumatatea listei ai sanse sa intri unde nu se depaseste media de 8, 50