| EmiliaSd88 a întrebat:

am o intrebare, eu pana acum din clasa a 5a pana in a 8a am invatat la o scoala de arte la sectia desen, faza e ca de la anul in a 9a nu pot sa ma mai dau acolo pentru ca parintii nu isi mai permit(scoala are si liceu), pot totusi sa ma dau la facultatea de arte chiar daca nu am sa fac liceul de arte?

6 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Da, poti sa dai la facultatea de arte.
presupu ca acolo dai o proba si un examen, daca ai talent este totul ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai mult talent si mai ales daca exersezi in toti acesti ani, da poti da la Arte.

| Alexandrughita a răspuns:

DA, clar da. Nu are nici o legatura. doar ca s-ar putea ca pentru admiterea la facultate sa susti un examen in desen

| deeah2elen a răspuns:

Ar fi cam greu sa intri la faculatea de arte daca nu faci si liceul de specialitate. Daca te muti la alt liceu cu alt profil, ar trebui sa te pregatesti acasa, suplimentar.

| ChuxiiGirl a răspuns:

Da poti sa mergi la facultatea de arte dar trebuie sa ai talent la desen :*

| flowerpowergbi a răspuns:

Poti face facultate daca esti acceptat pe baza talentului nu pe baza liceului facut.