| IlieFloryn1992 a întrebat:

am o mare maree mare problema legata de matematica pe sem I am avut media 3(TREI) ACUM pe sem II am un 6 si un 7 in teza cred ca o sa iau 6-7(sase-sapte) daca nu imi iese media 7 pe sem acesta raman, ce pot face/ce pot sa-i spun profului de mate pentru a ma trece va rog frumos ajuta-ti-ma.Cel mai bun raspuns va primi funda + vot-ul meu

Răspuns Câştigător
| fenomenul21 a răspuns:

Mai zi: ANUL acesta nu m.am descurcat bine la matematica, deoarece m.am bazat pe materia X, si de la anul o sa invat mult mai bine, Nu o sa ma lasati repetent doar pentru o sutime de nota. Va rogggggggg..., Si comportate frumos la orele lui macar pana la finalul anului scolar si cred ca nu o sa te lase. BAFTA IN TEZA, si te rog fundita happy.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vei trece cu 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te straduiesti sa iei un 9 in oral sau la un test pe sem 2 iti iese media 7 dar asta cu conditia sa ai 6 in teza

| fenomenul21 a răspuns:

Ii poti zice:,, Domn Profesor, va rog sa nu ma lasati repetent, in primul semestru am fost lenes(slab), dar ati vazut ca semestrul acesta m-am descurcat mult mai bine de la nota 3 am ajuns la 7 si anul viitor voi ajunge si la 8! Va rog din tot sufletul, promit ca o sa invat mai bine!" Ceva de genul. FUNDA?

| IlieFloryn1992 explică (pentru fenomenul21):

Fenomenule21...ma-i dam un ex te rog pentru ca profu de mate cu care fac eu e cel mai exigent rau si dur din tot liceu.

| fenomenul21 a răspuns (pentru IlieFloryn1992):

Mai zi: Nu m.am descuracat bine la matematica deaorece, m.am bazat pe materia X, Dar la anul o sa incerc la MATEMATICA sa fiu mult mai bun. Ati vazut doar cat ma straduiesc! Va rog din tot sufletul. Va jur ca o sa invat mai bine. Si comportate si tu frumos cu el cel putin pana la sfarsitul anului scolar. Adica mai invata pe la mate. Mai zi.mi tu ce vrei sa iti zic, dar da.mi si funda happy, BAFTA LA TEZA SA IEI 7-8.

| zurick a răspuns (pentru IlieFloryn1992):

Chiar crezi ca niste cuvinte dulci o sa imblanzeasca un dur ca domnul tau profesor de mate?! Crezi ca nu poate dormi la noapte daca tu ramai corigent? Lui trebuie sa-i arati ca te straduiesti, nu ca vrei mila.Incearca si tu niste probleme, intreaba-l daca-s bune daca nu sa-ti arate cum ar trebui facute.Invata(si nu ma refer la tocit). Doar asa cred ca vei lua 7.