| vmalex21 a întrebat:

Am o nelamurire legata de inscrierea la frecventa redusa.Acum termin clasa a10-a profil tehnic si as dori ca de la anul sa continui la FR la un profil uman.As dori sa stiu cam in ce perioada se fac inscrierile,care este varsta minima pentru a fi admis si ce acte sunt necesare? Pe langa asta as mai dori sa aflu cam cum se fac cursurile la frecventa redusa, cum este cu perioadele de evaluare si daca trebuie sa dau cumva vreo diferenta sau examen la inscriere la FR? As fi foarte recunoscator daca cineva ma poate ajuta cu niste informati sau daca a trecut prin asa ceva!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Te poti inscrie la cursuri cu"frecventa redusa" numai daca ai implinit varsta de 18 ani. Cursurile sunt organizate fie de licee de stat, fie de licee particulare(platesti o taxa anuala).