| anonim_4396 a întrebat:

Am ramas coringent la doua materii si nu stiu cum sa le spun parintilor...Joi urmeaza si o sedinta... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Th3H4ckerB0y a răspuns:

Alta data spune-i direct. e mult mai bine big grin FUNDA

9 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Spune-le acasa, daca le va spune diriga, va fi furia si mai mare, crede-ma. Spune-le ca vei face tot posibilul sa iei note bune, straduieste-te.

| WeaponGirl a răspuns:

Eu zic sa le spui acasa decat sa te faca de ras in fata clasei big grin

| HoneyBunnie a răspuns:

Esti corigent pe primul semestru?

| steffyboy a răspuns (pentru HoneyBunnie):

Da

| HoneyBunnie a răspuns (pentru steffyboy):

FUNDAA stefii! Sau te-au pedepsit si nu mai ai voie pe PC?winking

| HoneyBunnie a răspuns:

Poi clar spune-le. Ii iei frumos pe am2 si le spui ca vrei sa discutati serios ca intre oameni maturi. Le spui ca ti-a fost teama sa le zici atunci, ca nu vroiai sa ii dezamagesti. Insa ai realizat ca e mai bine sa le spui deschis fiindca ai incerdere in ei, si te vor intelege. Le promiti pe cuvant ca vei face tot posibilul sa-ti corectezi mediile sem asta, eventual vei lua meditatii. Nu cred ca o sa scapi doar cu asta, insa daca le areti ca iti pare rau si vrei sa indrepti greseala, si sa vorbesti si matur cu ei, macar poate vor aprecia asta. multa bafta

| МŶĶÁŶ a răspuns:

Nu stiu daca e prea tarziu sa raspund dar in locul tau le-as zice parintilor ca am facut o greseala teribila si ca trebuie sa va spun, deoarece nu pot ascunde acest lucru... etc dar mai usor astepti sa afle la sedinta si cand iti zic acasa ca au aflat zici:cum? eu? si mai zici ca credeai ca alt elev era, nu tu, etcetcetc. Numi da funda ca n-am nevoie

| iRaul a răspuns:

Spune'le tu, dar vezi ca o sa-ti rupa fasu ca nu le'ai zis atata timp.

| Danyel_9154 a răspuns:

Buna!
Mai bine spune-le despre corigenta deoarece daca ar afla de la diriginte poate ar fi cu mult mai rea pedeapsa!
Eu nu am ramas corigent asa ca nu prea stiu ce sa iti pentru a te indrepta in acest semestru...
Incearca sa iei meditatii la materiile buclucase si ai grija ca media la cele doua materii sa fie de data asta mai mare sau egala cu 6, 00 daca nu risti sa fii repetent...
Multa bafta!