| alexdinvasilati a întrebat:

am si eu o intrebare si vreau raspunsuri cat mai repede posibil. Eu am terminat a 8 maine dau examenul si as vrea sa merg la un Liceu Sportiv de regula la inot s-au sarituri in apa. de ex: Colegiul National Emil Racovita dar din pacate probele sportive s-au dat si nu stiu daca mai am cum sa le dau daca stiti ceva va rog ajutati-ma dau funda :*

4 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Imi pare rau insa daca vroiai sa dai la un profil sportiv ar fi trebuit sa te prezinti la acele probe, sunt practic ca si bilingvurile... fara ele nu poti merge la liceul respectiv.
Ai putea sa te orientezi spre altceva si sa te transferi ulterior.
Altfel, dar nu e de recomandat deloc, sa stai "pe tusa" un an si sa te inscrii atunci la liceu, cand vei fi dat probele necesare.
Alegerea iti apartine. Mult succes si la examene happy. Sper ca am ajutat...

| Miaw21 a răspuns:

1.Trebuie sa iei o nota suficient de mare ca sa intri la acest liceu
2.Intri la alt liceu
3.Din al doilea semestru te poti transfera daca au ramas locuri libere si va trebui sa dai si proba in acel moment (iti trebuie, totusi, o nota suficient de mare)

| ChrisNemo a răspuns:

Pai. straight face To vrei inot sau sarituri dar ai mai practicat acest sport? Pentru inot proba consta in parcurgerea a 100m in mai putin de 1:02.La sarituri probabil sunt ceva sarituri si suruburi de la platforme de 7 respectiv 10m, esti capabil de asa ceva? Plus ca tu vrei sa intri la Emil Racovita...La fiecare nationale de inot care se tin in tara asta, liceul asta iese mereu pe primele locuri la toate categoriile de varste asa ca nu primesc pe ori si cine.

| alexdinvasilati explică:

Experienta am parcurg 100m in aproximativ 50-55 de sec fara sa depun mult efort la fizic arat perfect inaltimea o am doar ca atunci cand s-a dat probele nu am putut sa ajung din cauza problemelor din familie etc...