| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o intrebare: sunt in clasa a 10 la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si nu prea am medii cine stie ce in clasa a 8 mi-a iesit 7, 87 si acum sper sa`mi iasa 7, 80 la fel..si intrebarea mea este: eu sunt doar axat pe mate, info, romana si bio unde dau bac sa iau cu note mari, dar intrebarea mea este: am sanse sa ma duc la medicina sau info daca la celelalte materi am si 3 si 5 laughing cu medii de 6 si etc..doar ca iau bacu cu 8 sau 9 ..se poate? dau funda cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| ralu2 a răspuns:

Salut! sunt exact la fel ca tine profil de mate-info.Doar ca eu merg la farmacie. Daca te pregatesti din biologie(pentru medicina generala din asta dai admitere) si daca iti iei bacul poti.Nu conteaza oricum restul materiilor.La medicina se da admitere si cred ca se ia in considerare media cu care iti iei bacu 10% doar ca vor sa schime de anul acesta admiterea pana ajungi tu vei vedea.Nu ti-asi sugera medicina pentru e foarte grea facultatea si fara pile gasesti loc de munc afoarte greu, cel putin la noi in tata.Afara e lux.