| Pust1uCuBanana a întrebat:

am si eu o intrebare
Tata a facut compot de prune si a pus o cana de zahar (250 ml) intr-o oala de 10 l credeti ca ma voi ingrasa mult daca beau?

4 răspunsuri:
| hndmjdeyeenf a răspuns:

Nu cred ca o sa pui mult pe tinehee hee depinde de structura. eu manc la dulciuri de ma sparg si nu-s grasa laughing

| Creatza_Valy_1996 a răspuns:

DEpinde de cat beide calorii. Orice trebuie facut cuu masura.Nu e bine sa bei mult pentru ca ti se poate apleca.Depinde.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut. bei o cana si pui 5kg pe tine in 5 minute.

| IMC90 a răspuns:

Nici nu trebuie sa puna zahar ca sa te ingrasi. Sucurile naturale (inclusiv compotul) chiar si fara zahar adaugat contin fructoza (care este la fel ca zaharul). Asadar, daca mai pui si zahr transformi bautura intr-o bomba calorica.
Nu-ti vor strica 2 pahare pe zi daca ai in rest o dieta echilibrata si saraca in calorii.