| Daragangabriel10 a întrebat:

Am terminat clasa a 8-a si trebuie sa depun optiunile pentru profiul si liceul pe care mi-l doresc dar nu stiu sigur ce se face la electronica-automatizari, ce facultate poti urma si ce poti face mai departe. Daca se poate sa imi dati ceva pentru faptul ca mi-ar place sa montez calculatoare sau sa repar diferite piese de acest gen si mi-ar mai place robotica.

1 răspuns:
| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Din cate stiu eu, la finalul liceului vei primi o diploma de electrician iar dupe ce-ti dau bacul te poti angaja daca vrei.Vei putea sa de duci la facultatea de inginerie sau de electrotehnica.Vezi mai multe detalii despre acest profil aici: https://www.tpu.ro/......anticipat/
Succes si sper sa intri unde doresti!
Pa, pa.