| Orga a întrebat:

am terminat un liceu cu profil tehnologic si as vrea sa ma mut la alt liceu pentru bacalaureat mai exact filologie, este posibil? Vreau sa dau bac-ul la istorie,geografie, romana am mai multe sanse sa il iau asa la profilul asta decat la biologie, mate...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este posibil, bacalaureatul se sustine la materiile prevazute pentru profilul liceului pe care l-ai terminat.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi schimba materiile la care vei susţine BAC-ul!
Obligatoriu dai probe la disciplinele corespunzătoare profilului & specializării absolvite!

Dacă doreai asta, trebuia să te transferi ( măcar din semestrul 2 )...

Toate cele bune!