| Alabhahahaka a întrebat:

Am trecut examenele de diferența pentru a ma muta la alt liceu. Foia matricola când trebuie sa o predau la noul liceu? Înainte sa dau examenele de diferența sau după? Fundă

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Foia matricola când trebuie sa o predau " - stai cool, o trimite școala de unde vii, tu să te preocupi de ghizdanul pentru luni

| Elelei a răspuns:

"Am trecut examenele de diferența...
Foia matricola când trebuie sa o predau...
Înainte sa dau examenele de diferența sau după? "
Daca ai trecut examenele, de ce mai intrebi de "inainte de"?

| Alabhahahaka explică (pentru Elelei):

Pe un coleg l-a sunat de la secretariat sa aducă foaia matricola înainte sa dea diferențele și pe mine nu. De asta voiam sa întreb dacă se mai poate după sau nu mai am sanse

| Elelei a răspuns (pentru Alabhahahaka):

Dar daca ai dat diferentele, nu inseamna ca te-au acceptat? Du foaia cat mai repede, sa nu considere ca ai renuntat.

| Lorastan123 a răspuns:

Poti și înainte și după dar dacă o dai după s-ar putea sa nu mai fie locuri disponibile, depinde.