| Desh a întrebat:

Salut TPU! Anul ăsta am examenul și aș avea o întrebarebig grinacă pic unul dintre examene și îl trec pe altul pot intra la un liceu?

5 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Nu. Trebuie sa le treci pe ambele si media dintre ele trebuie sa fie cel putin 6. Deci chiar daca iei un 5 si un 6, tot nu vei putea intra.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de media de admitere, poti intra si in cazul expus daca media de admitere iti va permite.

| Anonymous6527aaa a răspuns:

Se va face o medie a celor 2 note, si pe baza mediei se va decide daca vei merge la un lucru sau la o profesionala

| ema333 a răspuns:

Buna! Intrarea la liceu se face pe baza mediilor celor 2 examene (ro si mate). Daca pici unul (sa zicem ca iei 4) si la celelalt sa zicem ca iei 10, media ta de intrare la liceu o sa fie 7. Poti intra la unele licee chiar daca 7 nu e nota de prima clasa.