| edy423 a întrebat:

As dori sa imi recomandați o culegere/manual de engleza care sa ma ajute sa înțeleg mai bine gramatica(Ma descurc destul de bine problema este ca le-am învățat "dupa ureche"). Eventual sa ma ajute si la admiterea la facultatea de litere/limbi străine. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Florin458 a răspuns:

A concise english grammar-George Gruia
Ai explicatii in engleza si romana, exemple, verbele, numeralele tot.o recomand cu placere.
Si totodata pe langa asta ai putea incerca si Essential grammar in use-Raymond Murphy.
Incearca sa le cumperi pe ambele.Mult succes!