| adutzz a întrebat:

as vrea sa imi imbunatatesc vocabularul si modul de a ma exprima. mentionez ca citesc destul de mult asa ca daca aveti sfaturi in afara de cititul cartilor as fi profund recunoscatoare.
multumesc mult!

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Fa-ti un caiet in care sa notezi expresiile, formularile cele mai elegante si incearca sa le introduci in propria exprimare. Divesifica apoi lectura:citeste presa si stiinta popularizata.Nu ezita sa-ti exprimi public parerea intr-o anumita problema in clasa sau intr-un alt cadru.Vei invata astfel treptat arta discursului. Exprima-te si in scris realizand compuneri pe diferite teme.In tot efortul tau iti sta alaturi scoala.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Poti diversifica domeniile --- de la literatura la stiinta. In acest fel vocabularul se imbogateste si nu numai!