| ilie98 a întrebat:

as vrea sa ma duc la profilul mate info mentionez ca nu prea le am cu matematica ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Prietene, alegi profilul CARE ITI PLACE si care te atrage mai mult. Desigur, ambitia si munca multa au impacte foarte mari asupra evolutiei individului daca doreste sa studieze matematica. Daca nu-ti place nici matematica, nici fizica, si nici biologia, dar nu ai nici ambitie... cu parere de rau te anunt ca nu esti capabil pentru ca sa te mentii la standardele matematici ( iti sugerez uman, dar si acolo este mai greu ca la m1 si m2- atat la m1, cat s i la m2, materia este aceeasi).Dar bine, tu iti cunosti limitele. S-ar putea sa spui ca "nu le ai cu matematica" in sensul ca nu-ti place, nu te atrage, dar in acelasi timp tu sa fi un olimpic de exemplu.

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Daca nu te pricepti la matematica te sfatuiesc sa nu te duci la mate info, du-te la stiinte ale naturii daca stii chimie, biologie, la filo daca te pricepi la romana + limbi straine, la SS daca te pricepi la romana + geografie/istorie big grin.
*-*

| Zoey112 a răspuns:

Pai daca nu le ai cu matematica mai bine du-te la sintele naturi

| AdrianDihoricescu a răspuns:

N-are importanta daca nu le ai cu matematica, atata timp cat nu iti displace, poti invata. Daca numerele, formulele, iti provoaca dezgust, atunci n-are rost.

| NameoftheCentury a răspuns:

Poi daca nu le ai cu matematica, cum te vei descurca?

| Darkela a răspuns:

Simplu : Daca nu esti prietena cu matematica, fizica, chimia si informatica ( poate info nu ai facut inca dar e foarte, foarte grea ) iti sugerez sa lasi realul si sa mergi la uman. O sa regreti.