| GeorgeKb a întrebat:

Salut TPU
As vrea si eu sa stiu ce facultati sunt in Bucuresti de Informatica
Nu vreau Informatica pura sau Politehnica sau MateInfo...vreau Informatica-Calculatoare ceva de genul. ceva mai usor

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei ceva mai usor nu mai da la Informatica, da la psihologie sau la filosofie.

Ai 2 variante. Informatica de la Universitate unde inveti programare de iti iese pe ochi sau Automatica si Calculatoare de la Politehica unde inveti robotica, programare software si hardware la fel de iti iese pe ochi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista facultăţilor la linkul :
http://www.studentie.ro/....../index.php

Toate cele bune.