| CLAUDIU774 a întrebat:

Astazi trebuie sa alegem la noi la liceu(electrotehnica si telecomunicatii clasa a 10 a) intre tehnician sau electrician si nu pot sa ma hotarasc intre cele doua. Sfaturi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Eu zic sa te gandesti ce vrei sa faci mai departe si sa alegi singur, nu te lasa influentat de alti...
Ai vrea sa faci facultate mai departe? Pe care domeniu dintre ele?
Bafta!

| DovleacTurbat a răspuns:

Alege pe care vrei oricum nu vei invata nimic PRACTIC din ce inseamna aceasta meserie. Mai ales vara cand e practica, va veni maistru (cel care e platit sa te invete practic) beat la "atelier", vei freca menta o jumatate de ora dupa care pleci printr-un pub, cafenea ceva. Cam asa se face in Romania. Si vei realiza ca dupa 12 ani de scoala ai învătat fix pu!@. Ca iei bacu, ca nu-l iei, daca il iei si nu aplici pentru o institutie gen MAI, MApN, SRI, care-ti vor oferi 100% un loc de munca dupa terminarea scolarizarii, vei avea diploma de bac degeaba.