| MozZatY a întrebat:

Care este varianta corecta: "Gradul de satisfactie al clientilor" sau "Gradul de satisfactie a clientilor"?
Un raspuns argumentat primeste funda! happy

Răspuns Câştigător
| AndreiHELPme a răspuns:

Imi scuza-ti eroarea, dupa o mica informare, al este un articol posesiv genitival si flexioneaza in numar si gen cu cuvantul pe care il determina, de aceea,, gradul de satisfactie al clientilor,, este corect big grin

1 răspuns:
| AndreiHELPme a răspuns:

Corect este,, Gradul de satisfactie al sclientilor,, deoarece este un articol hotarat ( nu cred ca se acorda, daca tin eu bine minte ) big grin

| AndreiHELPme a răspuns (pentru AndreiHELPme):

Imi scuza-ti eroarea, dupa o mica informare, al este un articol posesiv genitival si flexioneaza in numar si gen cu cuvantul pe care il determina, de aceea,, gradul de satisfactie al clientilor,, este corect big grin